10.000$ Ethereum Madencilik Yatırımı

jesusakpinarjesusakpinar Member Posts: 2
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi bitcoin yatırımı ile kar elde etmek için büyük yatırımlar gerekiyor. Şuan bana ethereum madenciliği çok mantıklı geliyor çeşitli forumlarda madencilik yapan kişilerle konuştuğuma göre şuan ki zorluk seviyesinde orta halli bir makinenin ROİ süresi 3 ila 4 ay arasında değişiyormuş.

Elimde nakit olarak 10.000$ var bu parayı ethereum’da değerlendirmek istiyorum ama tek başıma bu işi yapmak istemiyorum forumda ethereuma ilgi gösteren herkes ile bir araya gelip bir yatırım yapmak bana çok mantıklı geliyor. Alacağımız ekran kartları vb. ürünleri toplu halde alırsak çok daha ucuza gelecek ve ROİ süresi oldukça kısalacaktır. (zorluk seviyesi sürekli hesaplanmalı tabii)

Elektrik için yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanabileceğim bir arazim mevcut, bu hafta sonu keşfe gideceğim rüzgar, su ve güneş kaynaklarını değerlendirmeme alacağım. Arsamın alt tarafında dere akıyor, yukarıya doğru çıktığımda açık dağlık var ve güneş alan bir yer. Anlayacağınız enerji bakımından oldukça verimli olacağını düşünüyorum. (k.maraş)

Ethereum ile ilgilenen kim varsa madencilik olur, al sat olur konuya yorumlarınızı bekliyorum. Her türlü fikire açığım, yatırım için mantıklı bulursam hemen icraata geçmek istiyorum. Hadi Ethereum Türkiye ailesi sıra sizde.

konu multidir.

Comments

 • lodos2005lodos2005 TurkeyMember Posts: 26

  100k$ dan fazla yatırım yaptığımız için yaşadığımız zorluk ve sorunları yazayım.
  diğer arkadaşlar öyle olur böyle olur öyle olacak böyle olacak derken biz yaşadığımız için size biraz anlatayım.

  öncelikle forumdan yada internetten araştırdığın kadarıyla kalma. şuana kadar 50 çeşit ekran kartı aldık denedik. denettirdik.
  100k$ ın en azından bi 15-20k$ dolarını AR-GE dediğimiz olaya yatır. denemelik cihazlar al. ekran kartlarını dene. tüm coinleri dene 24 saat makinanı açık tut.

  sonra aklında birşeyler şekillenmeye başlayacak. diyeceksin ki şu coin bana daha karlı oluyor ve en az maliyet(sadece donanım tutarı değil, kablolama-elektrik-bakım-yer kirası vs) ile en fazla getirisi olan sistem bu.

  daha sonra düzgün ve sağlıklı bir yer bak kendine gpu mining yapacaksan yaklaşık 50 adet bilgisayar toplaman gerekecek. genellikle data centerlarda elektrik ücreti çok daha yukarlarda ve aylık barındırma hizmeti kirası fazla.

  kendin bir yer tutmak isteyeceksin. bu yerin elektrik panosunu (öyle evde 1 anakartla çalıştırmaya benzemez) şalterlerini soğutmasını internetini gerekirse UPS ve jenaratörünü ayarlaman gerekecek.

  hepsini ayarladıktan sonra belkide istediğin malzemenin stoklarını hiç bir yerde bulamayacaksın (en çok zorlandığımız konu bu oldu)
  sonra 2. sistemini 3. sistemini yapıp kombine edip malzemeleri toparlayıp. bu yazdıklarımın hepsini birleştireceksin. ve çalıştıracaksın. gerisi arkadaşların dediğine geliyor. parayı alıp masraflarını ödemeye ve sistemini roi ettirmeye çalışacaksın.

  tek kişi isen bence bu iş çok çok daha uğraştırır ve para kaybettirir. Karar ve Para senin. :)
  cevap multidir :)
Sign In or Register to comment.